Bulgária vs Magyarország

Válogatott: sima győzelem és továbbjutás!

22:39 CEST 2020. 10. 08.
BUL–HUN

Néhány perctől eltekintve a magyar válogatott végig uralta a szófiai meccset és simán nyert Bulgária ellen, így jöhet egy újabb pótselejtező az Európa-bajnokságért.

Azt túlzás lenne állítani, hogy elképesztő izgalmakkal indult a meccs, de hogy férfias párharcokkal volt tele a gyep az biztos. Egymást érték az ütközések, a becsúszások, a lökések – vagyis egyből látszott, hogy nagy a tét. Helyzet azonban nem volt, magyar részről feljegyezhettünk egy szép támadást, de Sallai lapos beadásáról lemaradt középen mindenki.

Aztán a 17. percben Kalmár bal oldali szöglete után Szalai Ádám megcsúsztatta a labdát, ami Orbán testéről a kapu bal oldalába pattant! 0–1

Ettől némileg összekapták magukat a hazaiak, de nagy helyzetük csak a 37. percben volt, amikor Nedjalkov balról emelt az ötös túloldalára, az érkező Nedelev négy méterről fejelt, de Gulácsi bravúrral mentett.  És a szünet előtti utolsó pillanatban Cicinho passzolta középre a labdát, amire érkezett Kraev, aki hat méterről lőtt is, de talpon taláta a másik irányba vetődő Gulácsit. Megúsztuk.

Amilyen ijesztő volt az első félidő vége, olyan jó volt a második eleje. A 47. percben Kalmár lőtt nagy gólt 25 méterről. 0–2

Az 56. percben Kraev lódult meg a magyar kapu felé, de ebben Lang megfékezte – konkrétan kétszer fejbeverte a bolgárt –, a bíró pedig 11-est ítélt. Ellenben jött a VAR és jelezték, hogy a szabálytalanság a tizenhatoson kívül történt, így csak szabadrúgás lett a dologból.

A 75. percben aztán eldőlt: Hangya próbálkozott beadással a bal oldalról, a labda lepattant Cicinho lábáról, de Hangya újra próbálkozhatott és emelése után Nikolics 5 méterről a kapuba fejelt! 0–3

A kedvünket még az sem nagyon rontotta el, hogy a végén Jomov szépített de a a magyar együttes így is simán továbbjutott és a Romániát legyőző Izlanddal mérkőzhet meg az EB-re jutásért. Az sokkal nehezebb lesz.

„Jókor jó helyen voltam és megszereztem azt a gólt, amiért a mester beküldött a pályára – mondta az M4Sportnak, Nikolics Nemanja. – Nagy volt a tét, nehezen indult a meccs, de jókor szereztük a gólt és azt a játékot mutattuk, amit elterveztünk. Egy lépésre vagyunk az álmunktól, még kilencven perc van előttünk. Számunkra mindegy, hogy ki az ellenfél, a lényeg, hogy kijussunk az Európa-bajnokságra és ha azt mutatjuk, amit ma akkor nem lehet gond.”