Már csak néhány összecsapás van hátra a 2018-as labdarúgó világbajnokságból: kedd este az első elődöntőben Franciaország és Belgium csapatai mérkőztek meg egymással.

A kezdőcsapatok:

Franciaország: Hugo Lloris; Benjamin Pavard, Raphael Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez; N'Golo Kante, Paul Pogba; Kylian Mbappe, Antoine Griezmann, Blaise Matuidi; Olivier Giroud

Belgium: Thibaut Courtois; Vincent Kompany, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen; Axel Witsel; Nacer Chadli, Mousa Dembele, Maroaune Fellaini, Kevin De Bruyne; Romelu Lukaku, Eden Hazard

A meccs kifejezetten nagy iramban indult, mindkét csapat vezetett ígéretes támadásokat, de az első veszélyesebb lövésre a 15. percig kellett várni. Ekkor Eden Hazard próbálkozása ment el a hosszú oldali kapufa mellett.

Két perccel később Matuidi egy erős távoli lövéssel veszélyeztette a belga kaput, de Courtois résen volt, és magabiztosan fogta a labdát.

Nem is kellet több Hazardnak, és ő is megpróbálkozott egy újabb lövéssel: ezúttal Varane blokkolt fejjel a kapu torkában.

Majd egy szögletet követően Alderweireld fordulásból tűzte kapura a labdát, így Llorisnak be kellett mutatnia a meccs első igazán nagy védését.

A 31. percben egy pontrúgás után veszélyeztettek a franciák: Pavard beadását követően Giroud nehéz helyzetben próbált kapura fejelni, de a kísérlete nem volt sikeres.

Paul Pogba France Belgium

Három perc múlva már ismét Giroud került helyzetbe Mbappé középre tett labdája után, de a Chelsea futballistája csak nagyon sután tudott labdába érni.

A 39. percben Benjamin Pavard hagyta ki a meccs legnagyobb ziccerét: a jobbhátvéd Mbappétól kapott egy remek labdát, de az örös sarkáról leadott lövését Courtois óriási bravúrral hárította.

A belgák hiába játszottak sokszor nagyon veszélyesen az első félidőben, az 50. percben Samuel Umtiti kiválóan érkezett egy rövid sarokra ívelt szögletre, és becsúsztatta a labdát a kapuba. 1-0

Az 56. percben egy fantasztikus Mbappé sarkazás után Giroud került helyzetbe, de Dembelé az utolsó pillanatban blokkolni tudta a francia csatár lövését.

A 65. percben Mertens csavarta be tökéletesen a labdát Fellaini fejére, de a középpályás fejese néhány méterrel a kapufa mellett ment el.

A folytatásban a franciák mélyen visszahúzódtak a kapujuk elé, de a labdaszerzés utáni megindulásaik rendre gondot okoztak a belgáknak, és szinte csak szabálytalanságok árán tudták őket megállítani.

A 81. percben Witsel kínálta meg egy erőteljes lövéssel Llorist, a francia kapus pedig messzire elütötte a labdát.

A hosszabbításban Griezmann még a lefújás előtt lezárhatott volna minden kérdést, de az Atlético Madrid támadója helyzetben a kapusba lőtte a labdát.

A belgák hiába próbáltak mindent megtenni az egyenlítésért, az utolsó percekben már inkább az volt a kérdés, hogy a franciák képesek-e megszerezni kontrából a második góljukat. A csereként beálló Tolisso ziccerénél Courtoisnak például hatamas bravúrral kellett védenie.

Végül Courtois védése volt a meccs utolsó említésre méltó momentuma. A francia válogatott az 1-0-s győzelmével 2006 után ismét ott lesz a világbajnokság döntőjében, míg Belgiumnak csak a bronzmeccs maradt.