U21-es EB: Phil Foden pazar gólja ellenére a franciák legyőzték az angolokat

22:55 CEST 2019. 06. 18.
England France Anglia Franciaország U2
A gallok a legvégén hozták vissza a három pontot.

Kedden késő este újabb két csapat kezdte meg szereplését az U21-es Eb-n, ezúttal Anglia és Franciaország mérkőzött megy egymással.

A csoport kora esti meccsén a románok magabiztosan verték a horvátokat, ezzel ők vezették a C-jelű kvartettet.

U21-es Eb: A horvátokat verve győzelemmel kezdtek a románok

Nagyon jó kis mozgalmas első félidőt produkáltak a felek. A 14. percben gólt szerezhettek volna az angolok, amikor Sessegnon adott be jobb oldalról, a labdába Konate majdnem öngólt vétve ért bele, amely végül a kapufán kötött ki.

A 17. percben balról érkezett beadás a francia kapu elé, ahol a leshatáron kilépve és egyben bevetődve Solanke centikkel a jobb kapufa mellé lőtt.

Az angolok játszottak veszélyesebben, azonban szinte a semmiből a 24. minutumban tizenegyest kaptak egy kezezés után a franciák. A büntetőhöz Moussa Dembele állt oda, azonban lövését Henderson védeni tudta.

Az első félóra végén a jobb oldalon rázta le védőjét Gray, éles szögből leadott lövése azonban csak az oldalhálóban kötött ki.

A túloldalon aztán ismét Dembele szerezhetett volna gólt, de Henderson ezúttal is túljárt az eszén.

A hajrában az igen aktív Gray szólózott egyet a francia térfélen, kemény lökete 17 méterről pedig alig ment el centikkel a keresztléc fölött.

A fordulást követően az első támadásból a franciák szerezhettek volna gólt, azonban Dembele 16 méterről kevéssel a bal kapufa mellé tekert.

Az 54. percben viszont az angolok vezettek: a francia térfél közepén kapott labdát Phil Foden, aki egy pazar szólót mutatott be a francia védők közt, majd 16 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 1-0

A 64. minutumban ismét 11-est kaptak a franciák, amikor Choudhury brutálisan beleszállt Bambába. A VAR-t igénybe véve az angol játékost egyből pirossal lezavarta a játékvezető, és csodálkoznánk, ha nem kapna több meccses eltiltást.

A büntetőhöz ezúttal Aouar állt oda, de ő is kihagyta, miután a bal kapufát találta telibe.

A hajrá felé közeledve még Ikone léc alá tartó löketét védte Henderson bravúrral, aztán azonban már nem hibázott a francia.

A 89. percben a jobb oldalról cselezett befelé Ikone, majd 11 méterről szépen húzta vissza a labdát a bal alsóba. 1-1

Sőt, a 95. percben egy kapu előtti helyzetben Wan-Bissaka akart tisztázni, azonban pechjére saját kapujába lőtt. Öngól! 1-2

Az angolok nem tudták kihúzni, a vége 2-1 lett a franciáknak, amelyet követően a románokkal együtt 3-3 ponttal vezetik a csoportot az 1 pontos Anglia és a 0 pontos Horvátország előtt.