U17-es vb: Döntetlent játszott a magyar válogatott

8:00 CET 2019. 10. 30.
u17-es világbajnokság magyarország válogatott hungary australia
Kétgólos is volt már az előny, végül be kellett érje az 1 ponttal Preisinger Sándor csapata.

Mint ismert, a magyar u17-es válogatott Brazíliában vesz részt a világbajnokságon.

Az első fordulóban 4-2-es vereséget szenvedtek Nigériától, magyar idő szerint ma éjfélkor pedig Ausztrália ellen léptek pályára.

Az első magyar gól a 15. percben esett, ekkor Zuigeber Ákos szabadrúgása után Baráth Péter fejelt közelről a kapuba. 1–0

A 23. percben megduplázta előnyét a magyar csapat, hiszen a VAR használata után a játékvezető büntetőt ítélt, amit Zuigeber értékesített. 2-0

A második félidő második fele megint nem a magyaroké volt: Botic a 69. percben 11-esből, Watts a 75.-ben pedig akcióból talált be, ezzel kialakítva a 2-2-es végeredményt.

A magyar válogatott nagy esélyt puskázott el, így két kör után egy ponttal áll. A továbbjutást pénteken Ecuador elleni mérkőzésen dőlhet el, ahol akár egy győzelemmel abszolválhatják a következő körbe jutást.