Papírforma eredmények az angol Ligakupában

Nem tudtak meglepetést okozni a nagyoknak az esélytelenebb csapatok.

Arsene Wenger szokásához híven tartalékos összeállításban küldte fel az Arsenalt a pályára. Az ellenfél Doncester nem sokáig bírta kapott gól nélkül, hiszen Walcott már a 25. percben betalált. Később kiderült, hogy ez volt a mindent eldöntő gól.

A város másik részén a Chelsea már ennél könnyedebb sikert aratott. Antonio Conte felforgatott csapata 5-1-re verte a szebb napokat is megélt Nottingham Forestet. Kenedy és Musonda egyszer, míg Batshuayi háromszor vette be az ellenfél kapuját.

Marcus Rashford Anthony Martial Manchester United

A Manchester United menedzsere, José Mourinho nem bízta a véletlenre a dolgokat. Már bő fél óra alatt csapata eldöntötte a továbbjutás sorsát a Burton ellen. Rashford kétszer, Lingard és Martial pedig 1-1 alkalommal találtak be a hálóba. A becsületgól azért összejött a vendégeknek, a frissen becserélt manchesteri kapus hibája után Dyer talált a hálóba.

A Manchester City-nek ettől nehezebb dolga volt Birminghamben. Habár a 3. percben már Sané góljával vezettek a vendégek, a West Brom Yacob révén a 71. percben egyenlített. Nem sokat teketóriáztak azonban Guardiola fiai, öt perc múlva Sané újra betalált, ezzel továbblőve a gárdát a következő körbe.