Továbbjutott az Arsenal, drámait küzdött a City a Ligakupában

Sikerrel vették az akadályt a Premier League topcsapatai, de a Manchester City majdnem elbukott.

Kedd este két Ligakupa meccsre került sor Angliában a legjobb négy közé jutásért, kezdjük a londoni összecsapással, amelyen az Arsenal a West Ham Unitedet fogadta.

Az Ágyúsok az első félidőben, pontosan a 42. percben szerezték meg a vezetést, amikor egy jobb oldalra kitett labdát Debuchy fejelt középre, amely átszállt a fejek fellett, öt méterre a kaputól pedig Welbeck érkezett, és szó szerint bekotorta a labdát a vendégek hálójába. 1-0

A második játékrészben nem született gól egyik oldalon sem, s mivel egy meccsen dől el a továbbjutás, így Wengerék léptek tovább a sorozatban 1-0-s eredménnyel.

Danny Welbeck Arsenal

Az est másik találkozóján a Manchester City a Leicester otthonába látogatott, itt is hasonló forgatókönyv szerint alakult a párharc.

A City ugyancsak az első félidőben szerezte meg a vezetést, ők a 26. percben, ugyanis egy kontra végén Gündogan ugratta ki a tizenhatos jobb oldalán Bernardo Silvát, a játékos pedig higgadtan lőtt ballal a hazaiak kapujába. 0-1

Bernardo Silva - Leicester City v Manchester City

A fordulást követően itt sem értek el újabb találatot a felek, egészen a 97. percig, amikor Kyle Walker buktatta a tizenhatoson belül a Rókák támadóját - a visszajátszások alapján nem igazán történt semmi -, de a megadott büntetőt Jamie Vardy magabiztosan bevágta. 1-1 Jöhetett a rájátszás!

A hosszabbításban nem született újabb találat, jöhettek a büntetők, amely során egy ideig mindenki berúgta a magáét, viszont 4-3-as párbaj állásnál mind Vardy, mind Mahrez kihagyta a magáét, ezzel megszenvedve, de továbbment a Manchester City!