Tovább menetel a United, a kiesőjelölt ellen botlott a Chelsea

Hazai pályán vesztett pontokat Sarri csapata, idegenben járt sikerrel Solskjaer együttese.

Szerdán este folytatódtak az angol bajnokság idei első, amúgy pedig 21. fordulójának összecsapásai.

A nagyágyúk közül ezúttal a Chelsea a Southampton együttesét fogadta a Stamford Bridge-en.

A meccs első felében nem záporoztak a helyzetek egyik oldalon sem, de az első félórát követően Hazard és Morata is veszélyeztetett a kapu előterében, de vagy a vendégek kapusa tudott védeni, vagy a Soton védelme blokkolt.

A második játékrészben sem jöttek futószalagon a ziccerek, hiszen a hajráig közeledve Armstrong lövése az egyik, majd Hazard próbálkozása a másik oldalon nem jelentett gondot a csapatok portásainak.

A 70. percben ugyan betalált a Chelsea Morata révén, de les miatt nem adták meg a spanyol támadó találatát.

A Chelsea a hatalmas labdabirtoklása ellenére nem tudott gólig jutni a meccs hátralévő részében sem, maradt a 0-0, amellyel a londoniak maradtak a 4., a Szentek pedig a 18. helyen a tabellán.

Eden Hazard Chelsea 2018-19

A Newcastle - Manchester United meccsen sem született találat az első félidőben, amely találkozónak két lényeges kérdése volt: folytatja-e a United a pazar sorozatát Solskjaer alatt, vagy a Newcastle esetleges sikerével el tud-e lépni a veszélyes kieső zónától.

Ahogy itt is, úgy másutt is igen gólszegényre sikeredtek a találkozók az első játékrészben, kivéve a Bournemouth - Watford összecsapást, ahol potyogtak a gólok, ugyanis 3-3-al mentek pihenőre a felek.

A második játékrészben itt sem rágtuk le a körmünket az izgalomtól, azonban a 64. percben megtört a gólcsend: Rashford végzett el szabadrúgást, amely egyből a kapura ment, Dubravka azonban kiejtette a labdát, amely a frissen becserélt Lukaku elé pattant, a belga pedig közelről pofozta be a játékszert a hálóba. 0-1

Aztán a 80. percben eldőlt a meccs: egy tetszetős kontra végén Alexis Sanchez a bal oldalon a védők közt ugratta ki Rashfordot, aki a kimozduló kapus mellett pöccintett a hálóba. 0-2

A Manchester United végül 2-0-ra nyerni tudott, zsinórban negyedik alkalommal jártak sikerrel és továbbra is a 6. helyen állnak, a Newcastle pedig a 15. pozícióban.