Szalai gólt szerzett: Idegenben nyert a Hoffenheim és Gulácsiék is

Sikeres magyaros esten vagyunk túl.

A Bundesliga 30. fordulójában szombaton este két magyar vonatkozású mérkőzésre is sor került.

Korábban lépett pályára a Leipzig, akik a Mönchengladbach otthonában arattak 2-1-es sikert. A lipcseieknél Gulácsi Péter a kezdőben volt, Willi Orban a 81. percben állt be.

A gólok sorát a vendégek részéről egy büntetőből Halstenberg nyitotta meg a 17. percben, a fordulás után pedig ismét Halstenberg volt eredményes, megduplázva csapata előnyét.

A végeredményt a 60. minutumban a hazaiak részéről Plea alakította ki.

A Leipzig 2-1-es sikerével továbbra is a 3. helyen és már szinte biztos BL-résztvevő 4 fordulóval a Bundesliga 2018/19-es idényének vége előtt.

MARCEL HALSTENBERG LUKAS KLOSTERMANN RB LEIPZIG GERMAN BUNDESLIGA 20042019

Késő este a Schalke a Hoffenheimet fogadta, a vendégeknél a cserék közt szerepelt Szalai Ádám.

A magyar légiós csapata 4-1-re diadalmaskodott, miután Belfodil és Kramaric találataival már 2-0-ra mentek az első félidőben.

A fordulás után Caligiuri büntetőből szépített, azonban az 56. percben beálló Szalai a 65. minutumban betalált: a magyar támadó egy jobbról érkező beadást 6 méterről fejelt a jobb alsóba.

A vége nagyon sima lett, hiszen a hazaiaktól még Amiri és Belfodil is betalált, illetve a Schalke részéről Burgstaller, amellyel 5-2 lett a vége a vendégeknek.

Sikerével a Hoffenheim már a 6., a Schalke pedig csak a 15. helyen a tabellán.