Szalai csúcsformában: a magyar csatár duplájával tudott nyerni a Hoffenheim

twitter.com/achtzehn99_en
Szalai Ádám már a harmadik gólját szerezte a szezonban.

A Bundesliga 2. fordulójának szombat kora délutáni meccsein akár két magyar játékos is farkasszemet nézhetett volna egymással, de a Freiburg által tegnap szerződtetett Sallai Roland még érthető módon kimaradt a csapat keretéből, Szalai Ádám viszont ismét a kezdőcsapatban kapott helyet a Hoffenheimben.

A Hoffenheim már a 6. percben szerzett egy érvénytelen gólt. Szalai egy remek kiugrátas után lőtt kapura, de a lövését a Schwolow védeni tudta. A kipattanóra érkezett Bittencourt, és a felső léc segítségével a gólvonal mögé is juttatta a labdát, de már lesről indult, így a játékvezető videós segítséggel érvénytelenítette a találatot.

Pár perccel később ismét Bittencourt került helyzetbe, ezúttal szabályos körülmények között, de a freiburgi kapus lábbal mutatott be egy bravúros védést.

Fél óra játék után megint nagyon közel járt a gólszerzéshez a domináló Hoffenheim, de Szalai fejesét követően sikerült még a gólvonal elől menteni.

A 36. percben viszont szinte a semmiből vezetéshez jutott a Freiburg: A korábban a sérült Bicakcic helyére beálló Akpoguma rossz felszabadítási kísérlete után került Heintz elé a labda, aki néhány méterről a hálóba vágta a labdát. 0-1

A félidő hosszabbításában Baumannak kellett óriási védést bemutatnia, miután Niederlechner egy kiugratás után egy az egyben vezethette rá a labdát.

Még szintén az első félidőben Szalai hihetetlenül közel járt a gólszerzéshez: a magyar csatár okosan a földre fejelte a labdát, de Schwolow erre is leéért, és védeni tudott.

Az 50. percben összeszaladt a Freiburg két játékosa a saját kapusukkal, majd Szalai elé került a labda, akinek már így csak az üres kapuba kellett passzolnia. 1-1

A 62. percben Szalai Ádám megszerezte a meccsen a második, a szezonban pedig a 3. találatát: Schulz laposan középre tett labdájára érkezett remekül a magyar támadó, és 5 méterről a kapuba juttatta a labdát. 2-1

Tíz perccel később majdnem egyenlített a Freiburg, miután Baumann borzalmasan mozdult ki a kapujából, de Petersen fejese a felső lécről jött ki.

Az utolsó másodpercekben még Schwolow is előre jött fejelni, de erre ráfázott a Freiburg. A kifejelt labdát követően Kramarichoz került a labda, aki megszerezte a csapata harmadik gólját. 3-1

A Hoffenheim tehát javítani tudott a múlt heti Bayern München elleni vereséget követően, Szalai Ádám pedig egyelőre két meccs után vezeti a Bundesliga góllövőlistáját.