Sima vereséget szenvedett a horvátoktól a magyar válogatott

mti.hu
Egy percig sem forgott veszélyben Modricék sikere.

Csütörtökön este Horvátország Splitben látta vendégül Magyarországot az E-csoport 6. játéknapján.

A mieink 4-2-3-1-es felállásban, a Gulácsi - Lovrencsics, Korhut, Orbán, Kádár - Kleinheisler, Vida M. - Dzsudzsák, Holman, Sallai - Szalai kezdővel vágtak neki a mérkőzésnek.

A 3. percben egy röviden kifejelt labdát Modric lőtt 20 méterről magasan a kapu fölé.

Az 5. percben viszont már vezettek a horvátok: Kádár hibája után Modric lódult meg egy az egyben és higgadtan lőtt Gulácsi mellett a bal alsóba. 1-0

Gulácsi Kádár magyar válogatott

A kezdeti horvát rohamok után kicsit megnyugodtunk és felértünk a hazaiak kapuja elé több alkalommal is az első negyedórában.

A 17. percben a jobb oldalon cselezgetett Perisic, 16 méterről leadott lövését azonban blokkolni tudtuk.

A 23. minutumban Dzsudzsák szögletét csúsztatta volna kapura Vida, de a védők itt is blokkolni tudtak az utolsó pillanatban.

A 24. percben Lovrencsics hibázott a bal oldalon, a lapos beadásra középen Petkovic érkezett és a kimozduló Gulácsi mellett sarkalta háttal a kapunak a hálóba a labdát. 2-0

A 40. percben eldőlhetett volna minden, amikor Rebic tört előre a bal oldalon, középre adott labdáját 7 méterről Petkovic szúrta kapura, de Gulácsi szerencsére védeni tudott.

A 42. minutumban azonban már három volt a különbség: jobbról adtak be a horvátok, Kádár lényegében luftot rúgott, a továbbcsorgó labda pedig Petkovic lábáról a kapuban kötött ki. 3-0

Az 54. percben Kleinheisler lépett oda Rebicnek a tizenhatoson belül, amely után büntetőt kaptak a hazaiak. Perisic állt oda, de Gulácsi ki tudta védeni a lövést!

Az esetet követően azonban megkapta második sárga lapját Kleinheisler, azaz emberhátrányba kerültünk.

A meccs utolsó harmada lényegében eseménytelenül telt el, a horvátok nem szakadtak meg, mi pedig nem voltunk képesek 10 emberrel veszélyeztetni.

A végeredmény sima 3-0 lett a horvátoknak Marco Rossi együttese ellen, amely után vezeti is a csoportot déli szomszédunk, és a Szlovákia - Wales 1-1-es meccs után az alábbiak szerint áll az E-jelű ötös: