Serie A: Zsinórban harmadszor maradt gólképtelen a Milan, hozta a kötelezőt a Napoli

A Fiorentina lepte meg Gattuso csapatát.

A Serie A 17. fordulójában szombat délután 6 mérkőzés is megrendezésre került, ráadásul az első négy helyzett csapat közül kettő is pályára lépett.

Az AC Milanra már előzetesen is komoly feladat várt a Fiorentina ellen, hiszen egészen elépesztő sérüléshullám sújta Gattuso csapatát. Különösen a középpálya összeállításánál volt bajban a milánóiak vezetőedzője, és az eredetileg egy sorral hátrébb bevethető Calabriát is itt kellett használnia.

A mérkőzésen sokáig nem született gól, de a 73. percben Chisea gondolt egyet, és egy remek csel után 20 méterről vette be Donnarumma kapuját.

A folytatásban maradt a 0-1, a Milan pedig így a Bologna és a Torino elleni találkozók után nem csak zsinórban harmadik bajnoki meccsén maradt gólképtelen, de vissza is szorult az 5. helyre, mivel koradélután a Lazio 3-1-re verte a Cagliari együttesét.

Calhanoglu Veretout Milan Fiorentina

A titkon talán még mindig a bajnoki címben reménykedő Napolira látszólag kötelező feladat várt, hiszen hazai pályán fogadták a 16. helyezett SPAL-t.

Carlo Ancelotti együttese ennek ellenére rendesen megszenvedett, de az első félidő hosszabbításában Raúl Albiol által szerzett gól végül elég volt az 1-0-s győzelemhez.

A nápolyiak ezzel a sikerrel 5 pontra megközelítették a Juventust, de Cristiano Ronaldoék csak szombat este lépnek majd pályára a Roma elleni rangadón.