Serie A: Simán nyert a Juventus, hazai pályán hullajtott pontokat a Milan

Cristiano Ronaldo Juventus 2019-20
Győztek a Zebrák, ikszelt a Rossoneri.

Vasárnap délután folytatódtak a Serie A 16. fordulójának küzdelmei.

A Juventus ezúttal az Udinesét fogadta és a torinóiak magabiztos győzelmet arattak aktuális ellenfelükkel szemben.

A gólok sorát a 9. percben Ronaldo nyitotta meg, amikor a portugál 13 méterről laposan lőtte ki a bal alsót.

A 37. percben pedig Higuain passza után védője mellett juttatta a labdát a jobb sarokba Ronaldo.

A 45. minutumban Bonucci el is döntötte a három pont sorsát, ekkor a Zebrák védője egy szögletet követően 4 méterről bólintott a hálóba.

A második játékrész sokkal csendesebbre sikeredett, habár Dybala a keresztlécet, Ronaldo pedig a bal kapufát is eltalálta, gólt azonban az Udinese ért el a 94. percben Pussetto révén.

Sarri legénysége végül 3-1-re nyert és egyelőre átvette a vezetést a tabellán az Inter előtt, akik ma este a Fiorentinával küzdenek meg.

2019-12-12 Sarri Juventus

Ezzel egyidőben rendezték meg a Milan és a Sassuolo közti mérkőzést, amelynek első félidejében a felek képtelenek voltak egymás kapuját bevenni, pedig a 32. percben Theo Hernandez betalált, de a VAR-t igénybe véve nem adták meg a gólt.

A fordulást követően 5 percen belül három alkalommal is mattolhatta volna a vendégek védelmét a Milan, de sem Bonaventura, sem Piatek, sem Calhanoglu nem célzott elég pontosan.

Gólt azonban sem a hazaiak, sem a vendégek nem tudtak szerezni, pedig Leao a vége felé a kereszetlécet és a bal kapufát is eltalálta, azonban maradt a 0-0.

A döntetlent követően a Milan a 10., a Sassuolo pedig a 13. helyen áll pillanatnyilag a tabellán.