Serie A: Sima győzelemmel a tabella élén zárta az évet az Inter

Romelu Lukaku | Inter Milan
Hazai pályán tudott győzni a Nerazzurri.

Az olasz bajnokság idei utolsó fordulójában az Inter a Genoát fogadta.

A mérkőzés első félórája nem eredményezett találatot, azt követően azonban megtört a gólcsend.

A 31. percben egy kapu elé betett labda Lukakut találta meg, aki 7 méterről csúsztatott a hálóba. 1-0

A 33. minutumban pedig már kettővel mentek a hazaiak, amikor Lukaku passzát követően 11 méterről lőtt Gaglardini a kapu jobb oldalába lőtt. 2-0

A fordulást követően is az Inter veszélyeztetett, amikor a 47. percben Lukaku közeli lövését védte a vendégek portása.

Aztán a 64. percben minden eldőlt, amikor egy buktatást követően tizenegyest kaptak a hazaiak, Esposito pedig magabiztosan lőtte be a büntetőt. 3-0

A 71. minutumban kiütéses lett az eredmény: egy pazar adogatás végén 14 méterről Lukaku vállalkozott lövésre és kemény bombája a kapu jobb felső sarkában kötött ki. 4-0

Több találat nem esett, az Inter 4-0-ra nyert, amelyet követően pontazonossággal a Juvéval, de jobb gólkülönbségüknek köszönhetően az élen telel Conte csapata, a Genoa pedig a 19. helyen az olasz pontvadászatban.