Serie A: Ronaldo szöcskeként szerzett győztes gólt, Buffon rekorder lett

Ronaldo
Idegenben húzták be a három pontot a Zebrák.

Szerdán este a Sampdoria vendége volt a Juventus az olasz pontvadászatban.

Mivel a vendégknél Gigi Buffon a kezdőben kapott helyet, ezzel kiderült, hogy az olasz kapus beállította Paolo Maldini rekordját, ugyanis a veterán portás 647. alkalommal szerepelt a Serie A-ban.

Gianluigi Buffon Juventus

A torinóiak a 19. percben szereztek vezetést, amikor a tizenhatos sarkáról Dybala parádésan lőtt kapsból a hosszú alsó sarokba. 0-1

A hazaiak azonban a 35. percben egy védelmi hibát követően egalizáltak, amikor Caprari 13 méterről vette be Buffon kapuját. 1-1

Aztán viszont még az első félidő vége előtt egy balról érkező labdára Ronaldo érkezett és 3 méterről bólintott a kapuba. 1-2

Az eset érdekessége, hogy a Sky mérése szerint a portugál egészen magasra,  71 cm-re emelkedett ele a földtől, mielőtt győztes gólt fejelt volna.

Ugyanis ez a találat végül a Zebrák 2-1-es győzelmét eredményezte, amellyel Sarri együttese ismét a tabella élén áll, a Sampdoria pedig a 17. helyen a Serie A-ban.

A győztes gólt pedig az alábbi videóban tekinthetitek meg.