Serie A: A Roma nem élt az eséllyel, komoly bajba kerülhet a Genoa

Éleződik a küzdelem az olasz bajnokság véghajrájában.

A Serie A utolsó előtti fordulójában szombaton este a Sassuolo vendége volt az AS Roma, utóbbiak egy esetleges sikerükkel pontszámban befoghatták volna az Atalantát.

Ennek ellenére a felek egy gól nélküli döntetlent produkáltak az első félidőben, lényegében igazi ziccer nélkül mindkét kapu előtt.

Ez pedig a második játékrészben sem változott igazán, hiszen a meccs hajrájáig továbbra sem sikerült betalálniuk a csapatoknak, habár a 60. percben Dzeko a kapufát is eltalálta.

Sőt, a 75. minutumban Kluivert is kapufáig jutott, de gólt még a holland sem ért el.

Ezzel maradt végül a 0-0, amellyel a Roma csak az 5. helyen áll, azaz lényegében búcsút inthet BL-álmainak, a Sassuolo pedig a 10. helyen a tabellán.

Nicolo Zaniolo Sassuolo Roma Serie A

Miután kora délután az Udinese 3-2-re nyerni tudott a SPAL ellen hazai pályán, már lényegében bebiztosították bentmaradásukat az udineiek, ugyanis két fordulóval a vége előtt 5 pont az előnyük a már kieső Empoli előtt.

Udinese celebrating goal against SPAL

A délután másik meccsén a Genoa otthon 1-1-et ért el a Cagliari ellen.

A vendégeknek nem volt különösebb tétje a meccsnek, a Genoának annál inkább, hiszen a mai nap után csak 2 ponttal mennek az eggyel kevesebbet játszó, kieső helyen álló Empoli előtt.