Sergio Rico parádézott: kínkeservesen járt sikerrel a Sevilla

(C)Getty Images
Montelláék javítottak, igaz, ehhez nagyban hozzájárult a Sevilla kapusának mai pazar teljesítménye.

A spanyol bajnokság vasárnapi játéknapján ebédidőben fogadta a Sevilla a Girona együttesét. A hazaiak az utóbbi időben nem mutatták jó arcukat, hiszen rövid időn belül két alkalommal is súlyos vereséget szenvedtek, 5-5 gólt kapva, illetve Montella együttese mindezek alapján végérvényesen kiszállt a bajnoki elsőségért folytatott versenyfutásból.

Új cél azonban van: elérni a Bajnokok Ligája indulást jelentő helyek egyikét, amelyért például az ugyancsak gyengélkdő Real Madriddal, vagy a Valenciával kell megküzdeniük.

De ehhez mindenekelőtt ma az idény újoncát, a nagyon masszív Gironát kellett legyőzniük. Viszont az első negyvenöt perc nem a Sevilláról szólt, sőt, a hajrában a hazaiak kapusának, Ricónak kellett kétszer is bravúrt bemutatnia , majd a negyvenegyedik percben egy nagyon vitatható kezezés után tizenegyeshez is jutott a Girona: Aday állt oda, de Rico megint a helyén volt és szépen védett.

A fordulást követően alig telt el fél perc, és vezetett a Sevilla: Correát ugratták ki a bal oldalon, aki a kimozduló kapus mellett pöccintette el a labdát, a játékszer pedig a hátrafutó két menteni igyekvő védő ellenére átvánszorgott a gólvonalon. 1-0

Correa Sevilla Girona LaLiga

A 69. percben Sarabia eldönthette volna a három pont sorsát, de közeli próbálkozását bravúrosan védte a Girona portása.

A legvégén még rákapcsolt a Girona, a hajrában három perc alatt kétszer is fejjel közelről veszélyeztették a Sevilla kapuját, de a mai napon remeklő Sergio Rico eszén nem jártak túl: a meccs embere mindenképpen a hazaiak portása lett.

Több gól nem esett a találkozón, a Sevilla 1-0-s győzelmével a tabella 6. helyén, a Girona pedig a 9. pozícióban a spanyol bajnokságban.