2018-12-26-juventus-ronaldo(C)Getty Images

Ronaldo mentett pontot a Juvénak, egyre komolyabb bajban Nagy Ádámék

Anglia mellett Olaszországban is folytatódtak a bajnoki küzdelmek, szerdán a 18. forduló mérkőzéseit rendezik meg.

Kora délután lépett pályára a Juventus, akik ezúttal az Atalanta vendégei voltak, Cristiano Ronaldo pedig csak a kispadon kapott helyet a kezdéskor.

A vendégek nagyon gyorsan vezetést szereztek, hiszen a második percben egy beadásba olyan szerencsétlenül ért bele Djimsiti, hogy a labda a saját kapujába csorgott. Öngól! 0-1

Az Atalanta azonban a 24. percben egalizált, amikor a tizenhatos előterében Zapata forgatta be védőjét és pazarul lőtte ki a bal alsó sarkot. 1-1

Duvan Zapata Atalanta Juventus Serie AGetty

Tetézte a torinóiak gondjait, hogy az 53. percben második sárga lapja után idő előtt mehetett zuhanyozni Bentancur.

Az emberlőnyt pedig villámgyorsan kihasználták a hazaiak, ugyanis az 56. minutumban egy szöglet után ismét Zapata volt eredményes, ezúttal fejjel. 2-2

A második félidő közepén Allegri beküldte Ronaldót, aki a 78. percben villant: egy lefejelt labdára csapott le és közelről bólintott a kapuba. 2-2

A 91. percben akár meg is fordíthata volna a meccset a Juve, de Bonucci találatát les miatt nem adták meg.

Maradt a végén is a 2-2, amellyel a Juve 9 pontos előnnyel vezeti a tabellát, az Atalanta pedig a 7. helyen a bajnokságban.

A Frosinone ellen folytatódott az AC Milan pocsék sorozata

Egyidőben került sor a Bologna - Lazio összecsapásra is, a hazaiaknál a kezdőben szerepelt Nagy Ádám.

A vezetést a 30. percben Luiz Felipe révén a rómaiak szerezték meg, a második félidő hajrájában pedig Lulic is betalált.

A Lazio 2-0-s idegenbeli győzelmével a 4., a Bologna pedig a kieső, 18. helyen a tabellán.