Puskás Suzuki Kupa: Honvéd-bravúr a Real Madrid ellen

pfla.hu
Figyelemre méltó eredményt értek el a piros-feketék a madridi sztárklub elleni összecsapáson.

A második játéknap a B-csoport küzdelmeivel folytatódott, melyen a Budapest Honvéd 1-1-et játszott a Real Madriddal.

A mérkőzés kezdetétől a két együttes egymásnak ugrott, a kispestiek azonban gyorsan vezetést szereztek: az 5. percben a madridi védők a tizenhatoson belül szabálytalankodtak Tóth Péterrel szemben.

A megítélt büntetőt Cipf Dominik vágta a bal alsó sarokba. 1-0

Két perccel később Kóródi lőtt kapu fölé tizenhét méterről.

A 9. percben egy szöglet után Layos fejelt kapura középről, Schritt azonban bravúrral kapufára tolta a játékszert.

A 22. percben szépen lépett ki Ginés és átemelve a kapust a felső kapufát találta el.

Két percre rá Cipf iramodott meg a bal oldalon, becselezte magát a tizenhatoson belülre, beadásáról azonban kissé lemaradt Tóth Péter.

A fordulást követően a királyiak vették át inkább az irányítást.

A 43. percben Frías huszonnégy méterről elvégzett szabadrúgását védte szép mozdulattal a kispesti hálóőr.

Tíz perccel később azonban már beérett a madridi fölény: Garcia szépen lépett el a védőjétől középen és tíz méterről a kapuba passzolt, döntetlenre alakítva az állást. 1-1

Az 54. percben Ginés próbálkozott, lövése nem sokkal kapu mellé szállt, így maradt az 1-1.

A találkozót követő büntetőpárbajt 3-2-re a Real Madrid csapata nyerte - adta hírül a pfla.hu.