Premier League: Nem bírt egymással a Manchester United és az Arsenal

ASHLEY YOUNG MANCHESTER UNITED BUKAYO SAKA ARSENAL PREMIER LEAGUE 30092019
Osztozkodtak a pontokon a csapatok.

Hétfőn este rendezték meg a Premier League 7. fordulójának zárómeccsét, méghozzá egy Manchester United - Arsenal derbivel.

Habár a hazaiak elég nagy fölényben játszottak, mégsem rágtuk le a körmünket a mérkőzés első félidejében, ugyanis a felek lényegében a kapukat sem találták el.

A legizgalmasabb esemény a 29. percben Pereira lövése volt, amelyet azonban Leno védeni tudott.

Aztán azonban az első játékrész végén megzörrent a londoniak hálója: egy gyors kontra végén a tizenhatos vonalán kapott labdát McTominay, aki nemes egyszerűséggel bombázott a kapu jobb felső sarkába. 1-0

A második félidő kb. ugyanott folytatódott, mint az első, azaz nem tudtak mit kezdeni egymással a csapatok.

Az 58. percben viszont a semmiből szerzett gólt az Arsenal: a hazaiak a tizenhatos előterében egy bedobás után adták el a labdát, amelyre Aubameyang csapott le és lőtt De Gea mellett/felett a hálóba 7 méterről. 1-1

Az esethez igénybe vették a VAR-t, de végül egyértelműen szabályosnak találták a gólt: nem volt les Aubameyang kiugrása a védők közül.

Pierre-Emerick Aubameyang Arsenal Manchester United

A hátralévő időben nem tudtak ismét betalálni a csapatok, azaz maradt a végén az 1-1-es végeredmény.

A döntetlen után a az Arsenal a 4., a Manchester United pedig a 10. helyen áll a tabellán a Premier League-ben.