Premier League: Kikapott a Manchester City, nyert az Arsenal és a Chelsea is

Egy pontot sem szereztek a manchesteriek.

Vasárnap kora délután három mérkőzést rendeztek meg a Premier League 8. fordulójában.

A Manchester City ezúttal a Wolverhamptont fogadta és a felek egy gólnélküli első félidőt produkáltak.

A fordulás után is sokáig úgy tűnt, hogy nem zörren meg a csapatok hálója, de a 80. percben a Wolves lekontrázta a City-t és Traore higgadtan lőtt 14 méterről Ederson mellett a bal sarokba.

A 94. percben pedig ismét megkontrázták a hazaiakat és megint Traore lőtt a bal alsóba, szinte lemásolva korábbi találatát.

Nem kis meglepetésre a Wolverhampton meg is nyerte 2-0-ra a találkozót, amely után a Manchester City a 2. helyen áll, de már 8 pont a hátránya a Liverpoollal szemben, a Wolves pedig a 11. pozícióban.

Riyad Mahrez Manchester City 2019-20

Otthonában lépett pályára az Arsenal a Bournemouth ellen, és az Ágyúsok David Luiz fejesével már a 9. percben vezettek és több találat nem is született az első félidőben.

Ekkor még nem lehetett tudni, de végül ez bizonyult a mérkőzés egyetlen góljának, ugyanis a második játékrészben nem találtak be a felek.

Az Arsenal 1-0-s győzelmével feljött a dobogó 3. fokára, a Bournemoth pedig a 10. helyen a tabellán.

David Luiz FC Arsenal Premier League 06102019

A Chelsea ma a Southampton vendége volt és a felek egy igencsak gólgazdag első félidőt produkáltak.

A 17. percben Abraham emelt a kapuba, a 24. percben Mount lőtt gólt 6 méterről, amelyre a 30. minutumban még Ings közeli pöcköléssel válaszolt, de Kante 40. percben 18 méterről leadott lökete után már 3-1 volt az eredmény a londoniaknak.

A fordulást követően sokkal csendesebben folyt a játék, már ami a gólokat illeti, azonban a 89. percben az ötös bal oldali sarkáról Batshuayi lövése zárta le a meccset.

A Chelsea 4-1-es sikerével az 5., a Southampton pedig veresége után a 16. helyen az angol pontvadászatban.