Eden Hazard Chelsea 2018-19Getty Images

Premier League: Idegenben nyert a Chelsea, vereséget szenvedett az Arsenal

Vasárnap délután két nagyágyú is pályára lépett egyidőben a Premier League 17. fordulójában, kezdjük a sort az Ágyúsok meccsével.

A londoniak ezúttal a kiesés elől menekülő Southamptonhoz látogattak, és a 20. percben hátrányba kerültek, amikor védőjét megelőzve Ings bólintott a vendégek kapujába. 1-0

Nyolc perccel később azonban jött az Arsenal válasza, amikor Monreal a bal oldalon robogott el, beadását pedig Mkhitaryan csúsztatta a kapu bal oldalába. 1-1

A Soton viszont újra vezetett a 44. minutumban, ezúttal is fejjel volt redményes Ings. 2-1

A fordulást követően nem sokkal ismét egyenlő volt az állás: a 16-os előterében Mkhitaryan lőtt kapura, az egyik védőn irányt változtatott a labda és csorgott a jobb sarokba. 2-2

A 85. percbn aztán eldőlt a meccs, amikor egy jobbról érkező beadásnak futott alá Leno, az üresen maradt kapuba pedig Austin fejelte be a játészert. 3-2

Győzelmével a Southampton feljött a 17. helyre, az Arsenal pedig maradt az 5. helyen.

Danny Ings Southampton 2018-19Getty Images

A Chelsa a Brighton vendége volt ma, és viszonylag simának tűnt a Kékek kirándulása, ugyanis a 17. percben Hazard szlalomozott át a hazai védelmen, majd éles keresztpasszát Pedro közelről belsőzte a hálóba. 0-1

A 33. percben eldőlni látszott a három pont sorsa: egy eladott labda után Willian ugratta ki Hazardot, aki védőit lefutva a kimozduló kapus mellett lőtt a jobb sarokba. 0-2

Éledeztek a brightoni remények a 66. percben, amikor egy kapu előtti szituáció után March lőtt közelről a Chelsea hálójába. 1-2

A hátralévő időben nem változott az eredmény, a Chelsea 2-1-es sikerével a 4., a Brighton pedig a 13. helyen a PL-ben.