Pörgős kis meccsen a Ferencváros egy lesgóllal nyerte az Újpest elleni derbit

mti.hu
Hazai pályán jártak sikerrel a zöld-fehérek.

Szombaton kora este került sor a 31. forduló rangadójára, amelyen a Groupama Arénában a Fradi az Újpestet fogadta.

A nap során viharos körülmények közt a MOL Vidi FC-hez távozott a zöld-fehérek ukrán légiósa, Ivan Petrjak, aki természetesen már nem is volt Rebrov-mester keretének tagja.

A találkozón a lila-fehérek veszélyeztettek kétszer is az első negyedóra végén, de Pauljevic és Nagy Dániel veszélyes löketeit Dibusz védte.

Gólt azonban a 23. percben a hazaiak szereztek, amikor egy szép összjáték végén Varga Roland 19 méterről tekert a bal alsó sarokba. 1-0

Azonban a vendégek válaszoltak a hajrában, előbb Rácz ziccerben öt méterről csak Dibuszba lőtt, de az ezután következő szögletből Nagy Dániel szépen csúsztatott a jobb sarokba. 1-1

Ferencváros Újpest

A fordulást követően azonban visszavette a vezetést a Fradi: az 50. percben Varga végezhetett el szabadrúgást, amely visszapattant hozzá, Varga ismét rátette, Pajovic azonban a labdát a kapu előterében álló Lanzafaméhez ütötte, aki 6 méterről bekotorta a játékszert a hálóba. 2-1

A gólnak azonban nagy szépséghibája volt, hogy Lanzafame méretes lesen állt mielőtt gólt szerzett.

Aztán a gólöröm miatti füst miatt szünetelt a játék, de az ezt követő 3 percen belül 4 gól is születhetett volna: előbb Lanzafame közeli lövését védte Pajovic, az ellentámadásból Simon lőtt Dibusz mellett az oldalhálóba, majd a túloldalon Gorriaran bepassza után Varga Roland ajtó-ablakban teljesen egyedül lőtt 15 méterről Pajovicba, amit követően még nagyobb ziccerben ismét Varga hibázott, amikor 5 méterről lőtt fölé.

Elképesztő miket hagyott ki a Fradi, hiszen a 72. percben Varga adott be balról, az ötösön Isael teljesen egyedül fejelhetett, de a támadó csak mellé tudott bólintani.

Aztán kicsit lecsendesedett a meccs, azonban a 91. percben Zsótér mintegy 19 méterről szépen tekert a felső sarok felé, de Dibusz védeni tudott, ahogy a 99. minutumban Solomon lövése is Dibuszban akadt el.

A 11 perces hossszabbítás után azonban már nem született újabb találat: a Fradi akár több góllal is nyerhetett volna, ha a második félidő közepén nem packázza el a helyzeteit, de végül egy lesgóllal bizonyultak jobbnak, 2-1-re megnyerve a mérkőzést, amellyel már 13 pontos előnnyel vezetik a tabellát, az Újpest pedig maradt a 4. helyen az NB I-ben.