Olaszország tíz emberrel engedte ki a kezéből a győzelmet Hollandia ellen

getty images
Nem bírtak egymással a vb-ről lemaradó óriások.

Régebben akár világbajnoki döntőnek is beillett volna Olaszország és Hollandia összecsapása, de miután egyik csapatnak sem sikerült kvalifikálnia magát az Oroszországban megrendezésre kerülő tornára, így csak felkészülési mérkőzésen mérhették össze az erejüket.

Roberto Mancini és Ronald Koeaman az alábbi játékosoknak szavazott bizalmat a kezdőcsapatokban:

Olaszország: Perin; Zappacosta, Rugani, Romagnoli, Criscito; Cristante, Jorginho, Bonaventura; Verdi, Belotti, Insigne

Hollandia: Cillessen; De Ligt, Van Dijk, Blind; Hateboer, Wijnaldum, De Roon, Vormer, Vilhena; Babel, Depay

A meccs első izgalmas eseményére alig négy percet kellett várni. Ekkor Belotti vette be közelről Cilessen kapuját, de a partjelző egy kis töprengés után a magasba emelte a zászlaját, majd pedig a játékvezető les miatt érvényetelenítette a találatot.

Az első félórát egyértelműen az olasz csapat uralta és ők alakították ki a veszélyesebb lehetőségeket. Verdi középre tett labdája után Insigne lövését kellett védenie Cilessennek, majd Belotti lőtte a kapusba a labdát tíz méterről, két perccel később pedig Verdi lövése zúgott el a kapu fölött.

Hans Hateboer Domenico Criscito Italy Netherlands

Négy perccel az első félidő vége előtt ismét Cilessennek kellett védenie. Jorginho remek labdáját követően Verdi került helyzetbe, de a holland kapus ismét résen volt.

Még a félidő lefújása előtt adódott egy újabb nagy lehetősége az olaszoknak: Criscito fejesét Vormer fejelte ki a gólvonal elől.

Egy órát kellett várni az első komolyabb holland lehetőségre: Vilhena lőtt kapásból a kapu fölé egy tetszettős akciót követően.

Hét perccel később góllá érett az olasz fölény. Egy jobb oldali beadást követően a csereként beálló Simone Zaza érkezett az ötös vonalánál, és bevette Van Dijk közreműködésével Cilessen kapuját. 1-0

Az olaszok felhőtlen öröme azonban nem tartott sokáig, hiszen alig pár perccel a gól után Criscito szabálytalankodott a gólhelyzetben kilépő Babellel szemben, a játékvezető pedig azonnal felmutatta a piros lapot a védőnek.

A 82. percben nagyon közel kerültek az egyenlítéshez a hollandok, de Berghuis lövését Perin látványos mozdulattal hárította.

Hiába játszottak a meccs nagy részében jobban az olaszok, de tíz emberrel nem tudták kihúzni a végéig. Berghuis beadása után Aké fejelt Perin kapujába csupán három perccel a meccs vége előtt. 1-1

A hollandok a hosszabbításban a győztes gólt is próbálták megszerezni, de ez már nem jött össze. Olaszország tizenegy emberrel egyértelműen az ellenfele fölé nőtt, de a kiállítás után megérdemelten harcolták ki a döntetlent a narancsmezesek.