Női VB: Büntetők után Norvégia jutott be másodikként a legjobb nyolc közé

8:30 CEST 2019. 06. 23.
Norway v Australia
Norvégia Ausztráliát búcsúztatta a nyolcaddöntőben.

Mint arról már korábban beszámoltunk A németek sima győzelemmel jutottak be a legjobb nyolc közé, őket pedig Norvégia követte másodikként Ausztrália kiejtésével.

A norvégok Herlovsen Isabell góljával a 31. percben szerezték meg a vezetést, ami sokáig úgy tűnt, hogy a mérkőzés végéig kitart majd.

Azonban Kellond-Knight Elise révén kiegyenlített Ausztrália a 83. minutumban.

Több találat pedig már nem esett a rendes játékidőben, így következhetett a 2x15 perces hosszabbítás.

Az ausztrálok az első negyedóra végén emberhátrányba kerültek, de még így is sikerült kihúzniuk a tizenegyes rúgásokig.

Azonban a Kenguruk vélhetően teljesen elkészültek az erejükkel, ugyanis az első két büntetőjüket egyaránt kihagytak, míg Norvégia egyszer sem hibázott.

Engen Igrid értékesítette a negyedik norvég büntetőt is, és ezzel továbblőtte hazáját a női labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjébe.