Női VB: A hosszabbításban jutott a legjobb nyolc közé Franciaország

8:00 CEST 2019. 06. 24.
France Brésil
A brazilok kiejtésével tovább menetelnek a női labdarúgó-világbajnokságon a franciák.

A francia válogatott már az első félidőben megszerezhette volna a vezetést Valerie Gauvin révén, de a játékvezető a VAR segítségével kapustámadásnak ítélte mg az esetet, így 0-0-ás félidővel mehettek pihenőre a csapatok.

A második játékrész elején azonban már szabályos gólt szerztt Valerie Gauvin és ezzel előnyhöz juttatta a francia válogatottat az 52. percben.

A brazilok a bekapott gól után magasabb hőfokra kapcsoltak és már az 55. minutumban egyenlíthettek volna, de ekkora még csak a kapufáig jutottak el Cristiana fejesét követően.

A  64. percben viszont már sikerült kiegyenlítenie a brazil válogatottnak Thaisa révén, aki egy igencsak érdekes gólt szerzett, hiszen az asszisztens már lest jelzett a találat előtt, de a VAR ismét segített és a játékvezető, aki ennek köszönhetően a kezdőkörre mutatott és megadta a Selecao szabályos találatát.

A rendes játékidőben már nem esett több gól, így következhetett a 2x15 perces hosszabbítás ahol a 105. percben óriási lehetőséget hibázott el Le Sommer Eugenie a brazilok támadója.

Ezt két perccel később meg is büntette a francia válogatott Amadine Henry révén, aki ezzel a góllal beállította a 2-1-es végeredményt és továbblőtte hazáját a legjobb 8 közé a női labdarúgó-világbajnokságon.