NL: A svédek a törökök legyőzésével életben tartották feljutási reményeiket

AA
A skandinávok szűken, de behúzták a három pontot.

Szombaton kora este folytatódtak a Nemzetek Ligája küzdelmei. Nem mondhatjuk, hogy túlságosan nagy érdeklődésre számot tartó meccseket játszottak, de a Törökország - Svédország találkozó érdekesnek ígérkezett.

Ehhez képest a csapatok az első félidőben nem hozták lázba a nézőket, ugyanis 0-0-al végeztek a felek, a svédeknek kaput eltaláló lövésük sem volt.

A törökök az első játékrész hajrájában Calhanoglu rövidre tartó lövésével álltak legközelebb a vezetéshez, de Olsen bravúrosan védett.

A második játékrész elején válaszoltak a svédek, amikor a bal oldalról érkező labdát Larsson óriási helyzetben a szinte üres kapu mellé fejelte.

A 71. percben azonban megtört a gólcsend, amikor Okay buktatta a tizenhatoson belül Berget, a büntetőt pedig Granqvist a jobb sarokba helyezte magabiztosan. 0-1

A törökök a hátralévő időben sem tudtak betalálni, azaz maradt a 0-1, amely azt jelenti, hogy a B-divízió 2. csoportjában a svédek életben tartották feljutási reményeiket a 7 pontos Oroszországgal szemben, és a feljutó személye a svéd-orosz találkozón dől majd el.