Neymar gólja döntött a dél-amerikai rangadón

Pedro Martins/Mowa
Brazília felkészülési mérkőzésen győzte le Uruguayt.

A londoni Emirates Stadionban rendezték meg két dél-amerikai nagyágyú rangadóját, amelyen Brazília végül 1-0-ra legyőzte Uruguay csapatát.

A mérkőzés folyamán hiába alakított ki veszélyesebb helyzeteket az eléggé felforgatott védelemmel felálló Uruguay, végül mégis Tite csapata került ki győztesen a párharcból egy vitatható tizenegyesnek köszönhetően.

Alissonnak az első félidőben Luis Suárez és Edinson Cavani védései után is nagy védéseket kellett bemutatnia, a 75. percben viszont Danilo került a földre Laxalt mellett a tizenhatoson belül, Craig Pawson pedig az uruguayi játékosok tiltakozások ellenére tizenegyest ítélt.

Neymar még a mérkőzés 11. percében lesről talált a kapuba, de a büntetőből elért találatát már megadta a játékvezető.

A hajrában még Richarlison biztosíthatta volna be teljesen a brazil győzelmet, de végül maradt az 1-0, Tite együttese pedig így zsinórban már az ötödik mérkőzését nyerte meg.