Nemzetek Ligája: Kiszenvedték a döntetlent az olaszok a lengyelek ellen

Saját otthonukban ikszeltek a taljánok Lewandowskiék ellen.

Péntek este folytatódtak a Nemzetek Ligája küzdelmei, többek közt az est slágermeccsével, az Olaszország - Lengyelország találkozóval.

A hazaiak a Donnarumma - Zappacosta, Bonucci, Chiellini, Biraghi - Pellegrini, Jorginho, Gagliardini - Bernardeschi, Balotelli, Insigne kezdővel vágtak neki a meccsnek, a lengyelek pedig a Fabianski - Bereszynski, Glik, Bednarek, Reca - Blaszczykowski, Krichowiak, Klich, Kurzawa - Zielinski - Lewandowski tizenegyyel futottak ki a zöld gyepre.

Már a 6. percben vezethettek volna a vendégek, amikor Lewandowski készítette le csapattársának a labdát, Zielinski ajtó-ablakban azonban az olaszok kapusába lőtt, de mondhatjuk azt is, hogy Donnarumma óriásit védett.

A meccs következő időszakában sok durvaságra, szabálytalanságra került sor, töredezett a játék és sárga lapok is előkerültek a játékvezető zsebéből.

Az első félóra végéhez közeledve ismét a lengyeleknek volt komolyabb esélyük a gólszerzésre, amikor Krichowiak közelről küldte kapura a lasztit, de Donnarumma ismét kiszedte a bal alsó sarok elől a labdát.

A 37. percben azonban az eddigi legkomolyabb olasz lehetőségre került sor, amikor Bernardeschi ballal szépen tekert, de a labda kevéssel ment el a jobb kapufa mellett.

A 40. percben viszont vezettek a lengyelek: Jorginhótól csenték el a labdát a vendégek, Lewandowski balról adott be, ahol Zielinski kapásból lőtt a léc alá. 0-1

Italy Poland 07/09

A második félidőben újra a lengyelek kerültek komoly helyzetbe, de Lewandowski félig háttal történő kapura húzása a keresztléc felett suhant el.

A hajrá felé közeledve egy tizenhatoson belüli becsúszás után a játékvezető büntetőt adott az olaszoknak, igaz, a lengyel játékos úgy tűnt, hogy először a labdát találta el. Jorginho köszönte és magabiztosan lőtte a tizenegyest a vendégek kapujába. 1-1

A meccs hátralévő idejében nem született több találat, a végeredmény 1-1 lett a bolognai összecsapáson.