Portugal Guedes Nations LeagueGetty Images

Nemzetek Ligája: Hollandiát legyőzve Portugália nyerte a döntőt

Vasárnap este rendezték meg a Nemzetek Ligája döntőjét, amelyen a házigazda Portugália és Hollandia küzdött meg egymással.

Az már délután kiderült, hogy a harmadik hely az angoloknak jutott, miután egy izgalmas büntetőpárbajban verték Svájc együttesét.

Nemzetek Ligája: Svájcot legyőzve Anglia lett a bronzérmes

Finoman szólva sem rágtuk le a körmünket a meccs első félórájában, lényegében úgy csorgott le 30 perc, hogy a csapatok alig találták el a kaput, mindezt igen komoly holland labdabirtoklási fölény mellett láthattuk.

Talán csak  Bruno Fernandes  messziről eleresztett lövése volt említésre méltó a 30. percben, amelyet Cilessen védett, ahogy a játékrész hajrájában is Bruno Fernandes eresztett meg egy sistergős löketet, amely azonban elsuhant a keresztléc felett.

Portugal Niederlande Nations League

Ahogy az első félidő utolsó harmadában, úgy a második játékrész elején is a portugálok vették át az irányítást, és több alkalommal is - főleg szögletből - kisebb zavart tudtak okozni a holland kapu előtt, de a ziccer és a találkozó első gólja továbbra is váratott magára.

A 60. percben aztán góllá értek a portugál próbálkozások: a bal oldalon kapott labdát Bernardo Silva, aki középre passzolt, a tizenhatos vonalán Guedes érkezett és Cilessen-t is érintve lőtt a bal alsó sarokba. 1-0

A 65. minutumban óriási egyenlítési lehetőség, amikor Van de Beek jobbról adott be, 6 méterre a kaputól Depay fejelhetett, azonban próbálkozását nagyot védve Rui Patricio hárította.

Aztán egy  De Roon löket itt, egy Bruno Fernandes lövés ott, de egyik játékos sem célzott elég pontosan.

Érdekes jellemzője volt a mérkőzésnek, hogy a svájciak ellen mesterhármasig jutó Cristiano Ronaldo nemhogy kapura nem volt veszélyes, de szinte észrevehetetlen volt ma este.

Több találat azonban már nem született: mindez pedig azt jelenti, hogy Portugália 1-0-ra győzött és megnyerte az első Nemzetek Ligája-sorozatot.