Nemzetek Ligája: Hollandia a semmiből ért a csoport élére Németország ellen

Pro Shots
Joachim Löw együttese nem tudott szépen búcsúzni a kudarcos sorozattól.

Hétfőn este tovább folytatódtak a Nemzetek Ligája küzdelmei.

A játknap egyértelmű rangadóját a Németország - Hollandia összecsapás jelentette, azonban a találkozó első félidője elég sima hazai fölényt hozott.

Ugyanis már a 9. percben vezetett a Nationalelf, amikor  Timo Werner a jobb alsóba lőtt mintegy 16 méterről. 1-0

Timo Werner Germany Netherlands

A 20. minutumban megduplázták előnyüket a németek, akkor Kroos labdájából Leroy Sané szánta el magát lövésre mintegy 17 méterről, a próbálkozás pedig egy védőn megpattanva vágódott a bal alsóba. 2-0

Ezzel ki is alakult az első félidő végeredménye, eléggé meglepő módon az eddig jól játszó hollandok semmi veszélyt nem tudtak jelenteni a német kapura.

A második játékrészre az elsőnél is jobban leült a meccs, a hollandok próbálkoztak, de igen vérszegényen, a németeknek meg elégedettek voltak a kétgólos vezetéssel.

A hazaiaknak lényegében tét nélküli volt a meccs, hiszen már a találkozó előtt ismert volt, hogy kiesnek az A-Divízióból, az Oranje azonban egy győzelemmel vagy döntetlennel megelőzhették volna a franciákat, mégsem jártak sikerrel a hajráig.

A 85. percben azonban a már-már unalomba fulladó meccsen villantak a hollandok: egy szép tizenhatos vonalán történő adogatás után Promes gondolt egyet és tekert védhetetlenül a kapu bal oldalába. 2-1

Ráadásul a hajrában jöttek a hollandok és egalizáltak a 91. percben, amikor egy jobb oldali beadás után továbbcsúszott a labda, amit Van Dijk vágott a bal sarokba. 2-2

Ez pedig azt jelenti, hogy a németek egy sima meccs végén egy pontot szereztek, a hollandok pedig a döntetlennel végül megelőzték a franciákat és megnyerték az A-Divízió 1. csoportját.