Csütörtök este lépett pályára a Groupamában a magyar válogatott, ezúttal az észteket fogadtuk Nemzetek Ligája-mérkőzésen.
Intenzevín kezdődött a találkozó, ugyanis már az 5. percben egy szögletet követően Dibusznak kellett nagyot védenie egy fejes után.
Négy perccel később azonban válaszoltunk, méghozzá egy góllal: balról érkezett szöglet, amelyet a középen berobbanó Willi Orban keményen fejelt az észt kapuba. 1-0
Ráadásul a 12. minutumban már kettővel is mehettünk volna, amikor egy rossz kapuskirúgás után a félig üres kapura Nagy Dominik tette rá, de az észtek portása még éppen vissza tudott érni és védeni.
Többet veszélyeztettünk az első félidőben, a legígéretesebb próbálkozásra a 36. percben került sor, de Kalmár kemény lökete elsuhant a jobb kapufa előtt, majd a hajrában Nagy Dominik éles lövését védte a vendégek kapusa.




A 47. percben ismét Willi Orbán újra fejjel szerezhetett volna gólt, de bravúrral védett az észt portás.
A 69. percben pedig már kettővel mentünk: egy bal oldalról érkező beadás felpörgött egy védő lábán, amelyre Szalai Ádám csapott le és a rosszul kimozduló kapus fölött fejelt a kapuba. 2-0
Ez el is döntötte a mérkőzést, hiszen a hátralévő időben nem született több találat, nyertünk 2-0-ra, azaz az észtek ellen 4 pontot gyűjtöttünk be a 3-3-as észtországi "odavágó"-val együtt.
A csoport másik meccsén Görögország a finneket fogadta, és a hllének 1-0-ra nyertek, igaz, ehhez kellett a finnek segítsége, ugyanis Granlund a 25. percben öngólt vétett, amellyel a hazaiak végül 1-0-ra nyertek.
mti.huA C-divízió 2. csoportjának állása 5 forduló után:
1. Finnország 12 pont
2. Görögország 9 pont
3. Magyarország 7 pont
4. Észtország 1 pont
