Nemzetek Ligája: Hazai pályán győztük le Észtországot

mti.hu
Sikerrel járt a magyar válogatott az NL-ben.

Csütörtök este lépett pályára a Groupamában a magyar válogatott, ezúttal az észteket fogadtuk Nemzetek Ligája-mérkőzésen.

Intenzevín kezdődött a találkozó, ugyanis már az 5. percben egy szögletet követően Dibusznak kellett nagyot védenie egy fejes után.

Négy perccel később azonban válaszoltunk, méghozzá egy góllal: balról érkezett szöglet, amelyet a középen berobbanó Willi Orban keményen fejelt az észt kapuba. 1-0

Ráadásul a 12. minutumban már kettővel is mehettünk volna, amikor egy rossz kapuskirúgás után a félig üres kapura Nagy Dominik tette rá, de az észtek portása még éppen vissza tudott érni és védeni.

Többet veszélyeztettünk az első félidőben, a legígéretesebb próbálkozásra a 36. percben került sor, de Kalmár kemény lökete elsuhant a jobb kapufa előtt, majd a hajrában Nagy Dominik éles lövését védte a vendégek kapusa.

A 47. percben ismét Willi Orbán újra fejjel szerezhetett volna gólt, de bravúrral védett az észt portás.

A 69. percben pedig már kettővel mentünk: egy bal oldalról érkező beadás felpörgött egy védő lábán, amelyre Szalai Ádám csapott le és a rosszul kimozduló kapus fölött fejelt a kapuba. 2-0

Ez el is döntötte a mérkőzést, hiszen a hátralévő időben nem született több találat, nyertünk 2-0-ra, azaz az észtek ellen 4 pontot gyűjtöttünk be a 3-3-as észtországi "odavágó"-val együtt.

A csoport másik meccsén Görögország a finneket fogadta, és a hllének 1-0-ra nyertek, igaz, ehhez kellett a finnek segítsége, ugyanis Granlund a 25. percben öngólt vétett, amellyel a hazaiak végül 1-0-ra nyertek.