Nemzetek Ligája: Az angolok alaposan meglepték a spanyolokat

Komoly meglepetést okozott Southgate együttese.

Igazi csemegének ígérkezett a Nemzetek Ligája mai csúcsrangadója, ugyanis Spanyolország fogadta Anglia válogatottját.

A spanyol nemzeti együttes minden összecsapásán esélyesként lép pályára, főleg hazai pályán, hétfő este azonban az angolok komolyan meglepték Luis Enrique csapatát.

Az első negyedóra végén Rashford iramodott meg a baloldalon, középen pedig a védőjétől elszakadó Sterling pókhálózta le a jobb felső sarkot. 0-1

Aztán a 30. percben már kettővel mentek a vendégek: Harry Kane forgatta meg védőit, a szélsebesen érkező Rashford elé tálalt, ő pedig 10 méterről lőtte ki a szétzilált védelem mellett a jobb alsót. 0-2

Sőt, a 38. percben a továbbra is bizonytalankodó spanyol védelem mögé kerülve Kane hozta kihagyhatatlan helyzetbe csapattársát, Sterling pedig 5 méterről bombázott a kapuba. 0-3

Spanien England Nations League 2018

Az 58. percben szépítettek a házigazdák: Asensio szögletére érkezett jó ütemben Paco Alcacer és csúsztatott erőteljesen a léc alá. 1-3

A hátralévő időben nem tudtak a spanyolok közelebb kerülni az angolokhoz, csak a nagyon hosszú 7 perces hosszabbítás legvégén, amikor Ceballos beívelését Ramos bólintotta az angol kapuba. 2-3

A vendégek végül meglepetésre 3-2-re nyertek, mindez pedig azt jelenti, hogy az A-divízió 4. csoportját továbbra is a spanyolok vezetik 6 ponttal, az angolok a 2. helyen 4 ponttal, az eggyel kevesebbet játszó horvátok pedig a 3. helyen egy ponttal.