DFB Pokal

Német Kupa: Őrült meccsen esett ki a Dortmund, búcsúzott a Leverkusen is

23:30 CET 2019. 02. 05.
Max Kruse Milot Rashica Werder Bremen DFB-Pokal 05022019
Megszenvedtek és tizenegyesekkel estek ki a dortmundiak, búcsúztak a gyógyszergyáriak.

Kedden este rendezték a Német Kupa nyolcaddöntőink mérkőzéseit.

Kora este a Hamburg a Nürnberget verte 1-0-ra, a Levekusen pedig 2-1-re kapott ki a Heidenheimtől, a győztesek továbbjutottak, a vesztsek kiestek.

Késő este pedig a Borussia Dortmund is pályára lépett, a vendégük ezúttal a Werder Bremen volt.

Kisebb meglepetésre már az 5. percben vezettek a brémaiak, amikor Kruse szabadrúgásába Rashica rakta bele a lábát, amelyről a hálóba vágódott a labda. 0-1

A dortmundiak csak az első félidő rájátszásában tudtak egalizálni: középről, 18 méterről jutottak szabadrúgáshoz a hazaiak, Marco Reus pedig pazarul tekert a kapu jobb oldalába. 1-1

A második játékrész nem hozott újabb találatot, a rendes játékidőben 1-1-re végeztek a csapatok, jöhetett a hosszabbítás.

A 105. minutumban Pulisic és Alcacer volt a labda útja, a spanyol visszatette a kapu előterében csapattársának, Pulisic pedig a kimozduló kapus alatt lőtt a kapuba. 2-1

Eldőlni látszott a meccs, de a Bremen nem adta fel: a 108. percben a kapu előterének jobb oldalán lépett ki Pizarro, a levegőben felpörgette, majd a kimozduló kapus mellett lőtt a hálóba. 2-2

A 113. percben aztán újra vezetett a Dortmund, amikor Hakimi 5 méterről talált be a bal alsóba. 3-2

De még mindig nem volt vége: már a vendégek kapusa is fent volt az utolsó szögletnél a 119. percben, de végül a korner után a hosszú oldalon Harnik fejelt a kapuba. 3-3

Az ámokfutásnak vége lett, jöhettek a büntetők! Az idegekkel azonban a brémaiak bírták jobban, hiszen két kihagyott dortmundi tizire négy brémai válasz érkezett.

Mindez pedig azt jelenti, hogy a Dortmund kiesett, a Bremen pedig továbbjutott a Német Kupa legjobb 8 csapata közé.