BROUGHT TO YOU BY
Valencia Chelsea Champions LeagueGetty Images

Nem bírt egymással a Valencia és a Chelsea, a Zenit a Lyon-t verve maradt versenyben

Szerdán kora este két mérkőzésre került sor a Bajnokok Ligája 5. fordulójának mai játéknapján.

A Valencia ezúttal a Chelsea-t fogadta és a felek végül egy igen mozgalmas, izgalmas és parázs meccset produkáltak.

Habár a vezetést a 40. percben Soler révén a hazaiak szerezték meg, egy percre rá Kovacic lőtte ki 18 méterről a jobb alsót.

A fordulást követően pedig Pulisic  meg is fordította az állást a Chelsea javára, amelyet követően Parejo tizenegyest rontott a hazaiak részéről.

A Valncia azonban egy kis szerencsének köszönhetően egalizált a 82. percben, amikor Wass beadása csúszott le és kötött ki a kapuban.

A találkozót végül 2-2-vel zárták a csapatok, amellyel a Valencia és a Chelsea egyaránt 8-8 ponttal vezetik a csoportot, de a 3. helyezett Ajax csak egy ponttal marad le mögöttük és még ma késő este pályára lépnek az amszterdamiak.

Ezzel egyidőben került megrendezésre a Zenit és a Lyon összecsapása, amelyen végül a hazaiak szerezték meg a három pontot.

A meccsen ugyanis előbb Dzyuba fejesből szerzett vezetést a 42. percben, aztán a második félidő hajrájában Ozdoev megpattanó lövése el is döntötte a mérkőzést.

Ezzel a 2-0-s győzelemmel a Zenit a csoportjában a Leipzig mögött a 2. helyen áll és még versenyben van az egyenes kieséses szakaszba jutásért.