Nem bírt egymással a Dortmund és a Leipzig a nagy hibák meccsén

Thorgan Hazard Borussia Dortmund BVB RB Leipzig 17122019
getty Images
Gólgazdag találkozón osztozkodtak a pontokon a csapatok.

Kedden este német csúcsderbit rendeztek a Bundesligában, amelyen a Borussia Dortmund az RB Leipziget fogadta.

A meccs első félideje a hazaiakról szólt, ugyanis kétgólos előnyre tett szert Favre együttese.

A Dortmund már a 23. percben vezetett, amelyhez kellett Gulácsi Péter hibája is, amikor Weigl a tizenhatos sarkáról eresztett meg egy lövést, a magyar kapus pedig kicsit-nagyon mellényúlt. 1-0

A 34. percben már kétgólos volt az előny a dortmundiaknál: Sancho passza után Brandt csinált meg egy pazar cselt, amelyet követően az ötösről lőtt a hálóba a német focista. 2-0

Az első félidő hajrájában Bürkinek kellett kétszer is nagyot nyújtózkodnia, amikor Poulsen kétszer is fejjel veszélyeztette a hazai kaput.

Aztán a fordulást követően egyből érkezett a Leipzig találata: egy továbbfejelt labdával lépett ki Werner, aki az óriásit hibázó Bürki mellett megtolva 22 méterről passzolt az üres kapuba. 2-1

Az 53. percben ismét óriási hazai hiba: Brandt érthetetlenül haza akarta adni a középpályáról a labdát, amelyre Werner csapott le és Bürki mellett megtolva az üres kapuba lőtt. 2-2

Az 56. minutumban Reus adott középre a jobb oldalról, ott Sancho érkezett és 7 méterről, Gulácsit érintve lőtt a kapuba. 3-2

A hajrá felé közeldve viszont ismét egyenlő volt az állás, ugyanis a 78. percben egy kipattanó labdát Schick váltott gólra 6 méterről. 3-3

Több találat nem esett, a csapatok a potyagólok meccsén végül 3-3-ra végeztek, amelyet követően a Leipzig továbbra is a tabella élén áll, a Dortmund pedig maradt a dobogó 3. fokán.