Négyet vágott a Real Madrid a Leganésnak

Simán nyert hazai pályán a Királyi Gárda

A Real Madrid a Leganes együttesét fogadta szombat este a spanyol bajnokság 3. fordulójában.

Julen Lopetegui ezen a mérkőzésen tette be először a csapatba a Chelsea-től szerződtetett Thibaut Courtois-t.

A Királyi Gárda a 17. percben szerezte meg a vezetést, miután Dani Carvajal középre fejelt labdáját Gareth Bale juttatta a kapuba egy kapáslövéssel. 1-0

Erre viszont alig 7 perccel később válaszolni tudott Guido Carillo, aki büntetőből vette be Courtois kapuját. A belga kapus rögtön az első kapujára tartó lövésből gólt kapott a Real Madrid színeiben. 1-1

Gareth Bale Real Madrid Leganes LaLiga 01092018

A Real Madrid az 50. percben újra előnybe kerüt, amikor Asensio hajszálpontos beadását Karim Benzema az alsó sarokba bólintotta. 2-1

Kicsivel több mint 10 perccel később ismét Benzema volt eredményes. A francia csatár a Modric által lekészített labdát lőtte a hosszú alsó sarokba. 3-1

A 66. percben már Asensio harcolt ki egy tizenegyest, aminek az elvégzését Sergio Ramos vállalta, és a csapatkapitány élni is tudott a lehetőséggel. 4-1

Az eredmény már nem változott a folytatásban, a Királyi Gárda pedig ezzel a győzelemmel vezeti a tabellát.

A nap korábbi mérkőzésén az Atlético Madrid meglepetésre kikapott a Celta Vigo otthonában, így három mérkőzés után csupán a 10. helyet foglalja el a tabellán Diego Simeone együttese.