NB I: Kétgólos előnyt szórt el a Fradi a Puskás Akadémia ellen

Ferencváros Puskás Akadémia Boli Spandler
mti.hu
Nem tudtak mglógni üldözőiktől a fővárosi zöld-fehérek.

Vasárnap délután a Groupamában fogadta a Ferencváros a Puskás Akadémiát az NB I mai egyetlen meccsén.

A találkozó első felében a hazaiak sokkal aktívabbak volt, amely gólokban is megmutatkozott.

A mérkőzés 7. percében ugyanis már vezetett is a Fradi, amikor a jobb oldalon lódult meg Zubkov, befelé cselezett egyet és parádésan lőtte ki a jobb felső sarkot. 1-0

Aztán a fölényben játszó fővárosiak a 40. minutumban egy komoly védelmi hibát követően megduplázták előnyüket: ismét Zubkov volt szemfüles, aki a vendég védők által elé tálalt labdát az üres kapuba passzolta. 2-0

A fordulást követően gyorsan érkezett a vendégek válasza, amikor az 52. percben Gyurcsó beadását Henty csúsztatta a kapufáról a hálóba. 2-1

Aztán egy nagyon kis mozgalmas időszak következett, hiszen az egyik oldalon Boli és Isael került nagy helyzetbe, a túloldalon pedig Dibusznak kellett kétszer is bravúrral védenie Knezevic és Van Neef lövéseit.

A 77. percben viszont egalizáltak a felcsútiak, amikor egy kapu előtti kavarodás utáni lövésbe Henty a földön fekve ért bele, róla pedig a hálóban kötött ki a labda. 2-2

A hátralévő időben már nem változott az eredmény, a Fradi kétgólos előnyét leadva végül 2-2-re végzett a felcsútiak ellen.

Ezzel a zöld-fehérek nem tudtak komolyabban meglógni üldözőik elől, bár egy meccsel kevesebbet játszva így is 4 ponttal mennek a Fehérvár és 5 egységgel a Mezőkövesd előtt.