NB I: Hazai pályán nyert az Újpest és a Honvéd is

mti.hu
Sikerrel jártak a fővárosi csapatok.

Két mérkőzésre került sor vasárnap az NB I 3. fordulójában.

Az egyiken az Újpest az edző menesztésen a héten túleső Kisvárdát fogadta.

Gól nélküli első félidőt követően a lila-fehérek szerezték meg a vezetést a 66. percben Diallo révén.

A hátralévő szűk félórában nem született több találat, 1-0-ra nyert az Újpest, amellyel a fővárosiak a 7., a várdaiak pedig az utolsó, 12. helyen állnak a tabellán.

Újpest Nyefcsi

A másik meccsen a Honvéd a Paks gárdáját látta vendégül.

Itt sem hozott gólt az első játékrész, a 47. percben azonban megkapta második sárga lapját a vendégek játékosa, így Papp idő előtt mehetett zuhanyozni.

Rá két percre pedig már vezettek is a kispestiek, ugyanis a 49. percben Danilo talált be a paksi kapuba.

Ezen a meccsen sem született több gól, maradt az 1-0, ami után a Honvéd háromból három győzelemmel a 2., a Paks pedig a 10. helyen áll a bajnokságban.

A hazaiak ezzel méltó módon búcsúztak a Bozsik Stadiontól, hiszen ez volt az utolsó tétmeccsük, mielőtt megkezdődik az aréna bontása és az új stadion építése.