NB I: Győzött a Vidi, nem bírt egymással az MTK és a Honvéd

vidi.hu
Továbbra is nagy bajban a Haladás, pontot szerzett a Diósgyőr.

Szombaton délután folytatódtak a magyar bajnokság küzdelmei a kéthetes válogatott szünet után, a csapatok ráadásul mérföldkőhöz érkeztek, ugyanis ma a 11. fordulóra kerül(t) sora, azaz a magyar pontvadászat az egyharmadához érkezett.

A bajnoki címvédő Vidi a továbbra is gyengélkedő Haladás otthonába látogatott, és az első félidei 0-0 után 2-0-ra nyerte a találkozót.

Pedig az első játékrész hajrájában Priskin ajtó-ablak helyzetbe került, de a jobb kapufa mellé lőtt, a vendégek azonban büntettek a fordulást követően és előbb Marko Scepovics, majd Pátkai Máté góljával begyűjtötték a három pontot.

Vidi Marko Scepovics

Az ugyancsak a kieső helyen álló Diósgyőr ezúttal az Újpest együttesét fogadta.

A hazaiak Márkvárt góljával még vezettek, azonban Beridze egalizált a 75. percben, majd a hajrában is Beridze volt eredményes, amellyel az Újpest 2-1-re nyerte a találkozót.

Újpest Diósgyőr

A fővárosi rangadón pontosztozkodásra került sor az MTK - Honvéd derbin.

Habár a kispestiek Batik góljával sokáig vezettek, a 84. percben Bognár István egyenlített, így itt 1-1 lett a végeredmény.