NB I: Győzelemmel mutatkozott be a Fehérvár régi-új vezetőedzője

Stopira Fehérvár
fehervarfc.hu
Idegenben szereztek három pontot a fehérváriak.

Szombaton este a mai játéknap zárómeccsét rendezték meg Miskolcon, amlyen a Diósgyőr a Fehérvárt fogadta az NB I 14. fordulójában.

A vezetést a vendégek szerezték meg a 6. percben, amikor egy kapusról kipattanót Stopira bólintott közelről a hálóba. 0-1

Aztán a félidő hajrájában a szemfüles Bacsa védője mellett kibújva szúrt bele a labdába, amely a Vidi kapujában kötött ki. 1-1

Szinte a középkezdés után viszont Kovács villant és szép egyéni megmozdulása után már vezettek ismét a vendégek. 1-2

Habár a második félidőben a DVTK derekasan próbálkozott, a 63. percben Prosser nagy lökete csak a kapufán csattant.

Újabb gólt azonban a Fehérvár szerzett, amikor a 86. percben Nikolov alaposan megkavarta védőjét és a jobb sarokba lőtt. 1-3

Ezzel el is dőlt a meccs, amelyet a Fehérvár 3-1-re megnyert és fellépett a Fradival pontazonosságban a tabella élére - a fővárosiaknak 2 meccsel kevesebbjük van-, a Diósgyőr pedig a 9. helyen az NB I-ben.