Nagy volt a különbség a csapatok között az Észak-londoni derbin

Utoljára frissítve

Nyerj 8 milliót az Unibeten! Válaszolj jól a kérdésekre és már várhatod is a nagy nyereményt! Ide kattintva regisztrálhatsz a járékért!

Észak-londoni derbit rendeztek ma késő délután, azaz az Arsenal a Tottenhamet fogadta az angol bajnokság 6. fordulójában. A mérkőzést az Arsenal kezdte jobban, a 12. percben be is érett a hazai fölény, Emile Smith Rowe góljával megszerezték a  vezetést az ágyúsok. A 27. percben egy Arsenal kontra indult, Pierre-Emerick Aubameyang pörgette szenzációsan Smith Rowe elé a labdát, aki meghúzta a balszélen, majd visszaadta a gaboninak, aki kapásból ballal kilőtte a balalsót. 2─0. Azonban itt még nem volt vége a Tottenham kálváriájának, Harry Kane botlott el a labdában az ellenfél tizenhatosa előtt, ebből újfent kontráztak a piros-fehérek, Kane azonban visszafutott az Arsenal támadással, és szerelni próbált a saját tizenhatosa előtt, azonban mentése pont Saka elé pattant, aki precízen lőtte ki a jobb alsó sarkot. Hugo Lloris tehetetlen volt. 3─0.

A fordulást követően a Tottenham irányította a játékot, Harry Kane hatalmas helyzetben léphetett ki, azonban emelése pontatlan volt, kapu mellé szállt. A 79. percben Szon Heung Min értékesítette Reguilon gólpasszát, ezzel némi reménysugárt adva a Spurs szurkolók számára. 3─1. Azonban több gól már nem született a találkozón, pedig Lucas lövésénél a Spurs nagyon közel állt a második gólhoz, Aaron Ramsdale éppen hogy csak a kapufára tudta pöckölni a brazil támadó remek próbálkozását.

Az Arsenal ezzel a győzelmével utolérte a városi riválist a tabellán, a Tottenhamnek és az ágyúsoknak is 9-9 pontja van a bajnokságban.