MLS: Németh és Sallói is betalált, mégsem tudott nyerni a Sporting KC

Sallói Németh Sporting
Sporting Kansas Twitter
A kansasi együttes mindhárom magyarja kezdőként lépett pályára.

Németh Krisztán és Sallói Dániel is eredményes volt a Sporting Kansas City színeiben, amely hazai pályán játszott 2-2-es döntetlent a Portland Timbers együttesével.

A mérkőzésen a vendégek szereztek vezetést az első fél óra végén, azonban alig egy perccel később Russel pontos beadása után Németh csúsztatott az alsó sarokba.

Ezután nagy fordulatot vett a mérkőzés, egy kisebb balhé után ugyanis a hazai csapatból Roger Espinoza, míg a portlandiektől Brian Fernandez kapott piros lapot, így 10-10 emberrel folytatták a csapatok.

Ez viszont nem akadályozta meg Sallóit a gólszerzésben, aki egy védő lábai között lőtte el a labdát egyenesen a hálóba. Ezt megelőzően a magyar támadó tavaly novemberben volt utoljára eredményes az MLS-ben.

A meccs viszont végül döntetlennel ért véget, mivel Ilie Sanchez gólhelyzetben szabálytalankodott a saját tizenhatosán belül a 84. percben. Emiatt ő is megkapta a maga piros lapját, a megítélt tizenegyest pedig Dairon Asprilla értékesítette.

A magyar játékosok közül Németh 73 percet töltött a pályán, Sallói és Baráth Botond pedig végigjátszották a találkozót.