Messi ismét tekert egy szépet: Hazai pályán nyert a Barca, idegenben győzött a Sevilla

Lionel Messi Barcelona 2019-20
Sikert arattak a katalánok és az andalúzok is.

Szombaton délután lépett pályára az éllovas Barcelona, akik a Camp Nouban fogadták a Deportivo Alavest.

A katalán sztárcsapat gyorsan megszerezte a vezetést, amikor a 14. percben Suarez centerezése után Griezmann lőtt 13 méterről a bal alsóba. 1-0

A félidő végéig maradt az egygólos előny, ám ekkor ismét Suarez adott gólpasszt csapattársának, amelyet 7 méterről a jobb oldalról Vidal lőtt a hálóba. 2-0

A simának tűnő meccs azonban a fordulást követően megváltozott és az Alaves gyorsan több nagy helyzetet is kidolgozott a hazai kapu előtt, amelynek eredményeképp az 56. minutumban Pons bólintott 11 méterről a jobb sarokba. 2-1

Ezt követően azonban már nem kegyelmezett a Barca: a 69. percben 4 védő közt Messi briliánsan tekert 20 méterről a kapu jobb oldalába. 3-1

A 75. percben eldőlt minden, amikor egy kezezés utáni büntetőt Suarez lőtt a hálóba. 4-1

A Barca végül magabiztosan nyert 4-1-re és vezeti a La Ligát, az Alaves pedig a 15. helyen a tabellán.