Messi eldöntött mindent: győzelmével bajnok Spanyolországban a Barcelona!

A katalánok 26. alkalommal a csúcson.

A Barcelona a Levantét fogadta szombaton este a spanyol bajnokságban. A tét a bajnoki elsőség volt, amennyiben a katalánok nyerni tudtak volna.

Ennek megfelelően a Messi nélkül kezdő hazaiak igen mozgalmas első félidőt produkáltak, hiszen már a 2. percben Suarez a jobb oldalról, az ötös sarkáról szerezhetett volna gólt, de a vendégek kapusa védett, ahogy az 5. percben Coutinho próbálkozásánál is.

A 21. percben a bal oldalon Suarez lépett ki, de spiccelését ismét védte a Levane portása.

A 26. minutumban Alba balról adott be, Coutinho középen bólintott, de a meccs embere, Fernandez Abaris ismét a helyén volt.

A hajrában mintegy 20 méterről Coutinho szabadrúgást végezhetett el, de próbálkozása csak a keresztlécet súrolta.

A fordulást követően beállt Messi, de az első komoly lehetőség az 57. percben Rakitic előtt adódott, aki kemény löketet eresztett meg, de kevéssel a kapu mellé lőtt.

A 62. percben Vidal fejjel adott gólpasszt a kapu előterében tartózkodó Messinek, aki átvette, csinált egy cselt és 10 méterről tekert a jobb alsó sarokba. 1-0

Messi

Egy percre rá a túloldalon Majoral lépett ki a védők közt, de a jól kimozduló Ter Stegen védeni tudta a támadó pöccintését.

A 68. minutumban Morales lépett ki a védők közt, egy az egyben maradt Ter Stegennel, de csak a kapu fölé lőtt.

A 87. percben Bardhi elronthatta volna az ünneplést, azonban a bal oldali kapufát találta el az Újpest korábbi játékosa.

Az eredmény azonban nem változott, a Barca 1-0-ra nyert, és a csúcsra ért: a Barcelona 26. alkalommal megnyerte a spanyol bajnokságot!