Magyr U19 válogatott Gergényi Bencemlsz.hu

Megvan a győzelem, a kijutás viszont sajnos elúszott az U19-es válogatottnak

A magyar válogatott a csehektől elszenvedett 2-1-es vereség után 3-1-re nyerni tudott Ausztria ellen, így az utolsó játéknap előtt versenyben maradt az Eb-részvételt érő első hely megszerzéséért Zlinben.

Fiataljaink ennek megfelelően nagyon jó első félidőt produkáltak, hiszen a 35. percben Bíró Bence góljával megszereztük a vezetést. 0-1

A 67. percben viszont büntetőhöz jutottak a pályaválasztók, a tizenegyest pedig Johnston értékesítette. 1-1

De még nem volt vége, hiszen a 87. percben a magyar válogatott is büntetőt kapott, amelyet Szabó Bence belőtt, ezzel megnyerve 2-1-re a mérkőzést a magyar válogatott.

A meccsen ráadásul három piros lap is volt, a skótoktól Johnston és Porteous, míg tőlünk Hinora Kristóf mehetett idő előtt zuhanyozni.

Mivel Csehország a csoport másik meccsén 3-0-ra nyert Ausztria ellen, így Magyarország 6 ponttal a házigazda 9 pontos csehek mögött a második lett, ami azt jelenti, hogy a csehek utazhatnak az Európa Bajnokságra, Magyarország viszont sajnos nem jutott ki a kontinens tornára.