Megkezdődött a Honvéd Kupa: A kispestiek kiütéses győzelmet arattak a Sturm Graz ellen

honvedfc.hu
Fontos U16-os korosztályos utánpótlás-torna kezdődött Budapesten.

A Honvéd hivatalos oldalának péntek esti tájékoztatása szerint a VIII. Honvéd-kupa nyitómérkőzését a Sparta Rotterdam játszotta a Maccabi Petah Tikva ellen, amelyen az izraeliek 1-0-ra nyertek.

A mai játéknap második mérkőzése pedig a Budapest Honvéd-MFA–SK Sturm Graz találkozó volt.

A Honvéd-MFA csapata már az eső félidőben uralta a pályát, Benkő befelé cselezett, és a labdát az osztrák kapu bal alsó sarkába lőtte a mérkőzés 7. percében (1–0).

Ezzel be is állította a félidei eredményt. A második játékrészben veszélybe került az MFA kapuja, Paunescu előtt adódott helyzet, de Boros remekül hárított.

A 47. percben Kozma szélről érkező beadását Németh Dani lőtte kapura (2–0). Bartha Botondot buktatták, a büntetőt Németh értékesítette (3–0).

A góleső pedig folytatódott, Kozma nyugodtan vezette a labdát Köhle kapujába, aki nem tudott védeni (4–0), majd Hajas talált az osztrák kapuba (5–0), míg a mérkőzés utolsó pillanatában Kozma megszerezte második gólját a találkozón, ezzel kialakítva a végeredményt (6–0).

Nagy Mihály vezetőedző így látta az összecsapást:

- Azt gondolom, elég jól fel tudtunk készülni erre a mérkőzésre, a csapatnak nem volt igazán gyenge pontja, rendkívül motiváltan játszottak a játékosok, nagyon harcosan, nagyon fegyelmezetten futballoztak. Külön szeretném kiemelni, hogy akik csereként kaptak lehetőséget, ők külön tudtak hozzátenni a játékhoz, kiválóan szálltak be, és helyettesítették a kezdőjátékosokat. A játékunkat tekintve mindenképpen megérdemelten nyertünk.