Majdnem Courtois lett a hős gólszerző: a Real Madrid a legvégén mentett pontot

Karim Benzema Sergio Ramos Real Madrid
A denevérek hazai pályán szórtak el két pontot a blancók ellen.

Vasárnap késő este a Valencia és a Real Madrid rangadója zárta a spanyol bajnokság mai játéknapját.

A találkozó első félidejében nem született találat, és nem is igazán teremtettek komolyabb helyzeteket a csapatok a másik kapuja előtt, igaz, hazai oldalon Ferran Torresnek, a túloldalon pedig Benzemának adódott lehetősége, de egyikük sem célzott elég pontosan.

A második játékrészben sem záporoztak a ziccerek, két találat viszont született a hajrában.

A vezetést a 78. percben a hazaiak szerezték meg, amikor egy jobbról érkező beadás az ötösön Solert találta meg, aki szemben a kapuval könnyedén lőtt a hálóba. 1-0

Nagyon úgy tűnt, hogy a Valencia be is húzza a három pontot, azonban a 95. percben a blancók is eredményesek voltak: a meccs utolsó szögletéhez  Courtois is felment, ráadásul a belga kapus fejelni is tudott, amit a hazaiak portása még kiütött, de a kipattanót Benzema bekotorta. 1-1

Ezzel véget is ért a meccs, a Real Madrid a legvégén mentette 1-1-re a találkozót, amelyet követően a fővárosiak pontban beérték a Barcelonát a szerdai El Clasico előtt, a Valencia pedig a 8. helyen a spanyol bajnoki táblázaton.

Az alábbi videóban pedig a nem mindennapi találat Courtois bólintását követően.