Magyar Kupa: Előnyben a Honvéd a Soroksárral szemben az elődöntő első meccse után

mti.hu
Kispesti siker a párharc első felvonását követően.

Szerdán kora este játszották a Magyar Kupa második elődöntőjének első mérkőzését a Honvéd és a Soroksár közt.

A találkozó első félidejében nagy fölényben játszottak a hazaiak az MTK pályáján, mégis az első nagy lehetőség a vendégek előtt adódott a 29. percben, amikor egy szögletet csúsztattak tovább a soroksáriak, 3 méterre a kaputól bevetődve Gyömbér fejelt, de a hazaiak kapusa nagyot védett.

Aztán a hajrában egy jobbról beadott labdába pörgettt bele N'Gog az ötösön, de csak a jobb kapufát találta el.

A fordulást követően az 57. percben vezetett a Honvéd: egy rosszul sikerült kapuskirúgás után a félpályán szereztek labdát a kispestiek, amellyel Danilo ugrott ki a jobb oldalon, középre adott labdájára a leshatáron Holender érkezett és 7 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. 1-0

A továbbiakban a Honvéd tartotta előnyét, a Soroksár pedig nem tudott sok újat mutatni, egészen a 76. percig, amikor a kapu előterében Kundrák szépen tette vissza a labdát a kapuval szemben érkező Gyömbérnek, ő pedig ballal 10 méterről helyezett a jobb sarokba. 1-1

A 87. percben azonban ismét vezettek a hazaiak: egy szögletre a röviden jól érkezett Kálnoki Kis és a vendégek kapujába csúsztatott. 2-1

Ezzel ki is alakult a 2-1-es végeredmény a Honvéd javára, a párharc visszavágójára egy hét múlva, április 24-én kerül sor.