Magyar Kupa: A Vidi a Fradit búcsúztatta, továbbjutott a Honvéd is a négy közé

vidi.hu
A fehérváriak és a kispestiek léptek tovább.

Szerdán kora este két további negyeddöntőre került sor a Magyar Kupában.

A csúcsrangadót a MOL Vidi FC és a Ferencváros játszotta, miután az odavágón a fehérváriak 2-1-re nyertek a Groupama Arénában.

Alaposan felpaprikázódtak az indulatok már a 7. percben, amikor egy hosszú labdával Scepovic egy az egyben mehetett volna kapura, fejjel maga elé tette volna a labdát, amikor mintegy 19 méterre a kaputól a kijövő Dibusz elütötte.

Kassai játékvezető pedig egyből pirossal leküldte a hálóőrt, a kapuba Holczer érkezett.

Ezután megnyugodtak a kedélyek és elég csöndesen csordogált a meccs, azonban a 33. percben Stopira adott be balról a hosszúra, ahol Hodzic bevetődve kanalazta a kapura a labdát, de az végül a keresztléc fölé ment.

A fordulást követően 7 perccel csillanhatott volna a remény a fővárosiaknál, amikor a kapu előterében Varga Roland fordult rá, de löketébe Stopira nagyot mentve belevetődött.

Az 58. percben aztán eldőlni látszott a párharc, amikor a bal oldalon kapott labdát Nikolov, elvitte Frimpong mellett, tolt még egyet és 15 méterről Holczer mellett lőtt a kapuba.

A 83. percben aztán minden eldőlt, amikor a hazaiak lekontrázták a vendégeket, amelynek a végén 15 méterről Holczer mellett lőtt a bal alsóba Milanov.

Mindez azt jelenti, hogy a Vidi 2-0-ra nyert és kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel búcsúztatta a Ferencvárost.

A másik meccsen a Honvéd a Budaörsöt fogadta, miután az első meccsen idegenben 2-1-re nyerni tudtak a kispestiek.

Nos, ezúttal is a Honvéd járt sikerrel, ugyanis N'Gog duplájával és Holender révén már 3-0-ra vezettek az első félidőben, majd a második játékrészben is N'Gog volt eredményes, amelyre a túloldalon Sajbán és Fejős válaszolt, a végeredmény ezzel 4-2 lett.

A kispestiek így kettős győzelemmel, 6-3-as összesítéssel jutottak tovább.