Magyar Kupa: A Fehérvár vért izzadva harcolta ki a továbbjutást

Szeged Fehérvár Petrjak
fehervarfc.hu
A szegediek alaposan megizzasztották a fehérváriakat.

Kedden este a Szeged a Fehérvárt fogadta a Magyar Kupa mai játéknapjának másik mérkőzésén, amelyen már a legjobb 16 közé jutás volt a tét.

Késő délután egy csapat már búcsúzott, ráadásul élvonalbeli, miután a Diósgyőr az MTK otthonában járt pórul.

Magyar Kupa: Az MTK hazai pályán ejtette ki a Diósgyőrt

A szegediek és a fehérváriak összecsapása egy igen parázs kis meccset hozott, már ami a hangulatot illeti, habár a csapatok nagyon sokáig eredménytelenek voltak.

Az első játékrészben igencsak kevés veszélyes helyzetet láthattunk, a félidő derekán Petrjak próbálkozása volt a legígéretesebb, azonban az ukrán támadó nem célzott pontosan.

A fordulás után sem záporoztak a ziccerek, de ismét a játékrész közepén szerzhetett volna gólt a vendég együttes, azonban Kovács átadását követően Zsóri nagy helyzetben lőtt mellé.

Érett a meglepetés, legalábbis ami a hosszabbítást illeti, ugyanis a rendes játékidő vége felé már inkább a szegediek helyeztek nyomást a vendégek kapujára.

A 85. percben azonban egy hazai tizenhatoson belüli birkózás után Moga rántotta le Futácsot, amely miatt büntetőt kaptak a vendégek. A tizenegyeshez a sértett Futács állt oda, de gyenge büntetőjét Aleksic védeni tudta.

Ráadásul a tizenegyest okozó szabálytalanság miatt Moga piros lapot kapott, azaz a hosszabbításra emberhátrányba kerültek a szegediek.

Az első 15 perc során aztán már megvolt a vendégek találata: a 103. percben egy jobbról érkező labdára a hazaiak védője ment fel a fehérváriak játékosával, és Kárász olyan pechesen bólintott a labdába, hogy az a saját kapujában kötött ki. Öngól! 0-1

A ráadás másik fele már nem hozott újabb gólt: 120 perc után a Fehérvár vért izzadva, de 1-0-val kiharcolta a továbbjutást a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.

Az alábbi videóban pedig a meccs egyetlen találata.